Vitalios: Türk gardaşlarımız bize iyi baktılar…

44

Yunanistan’dan Kapadokya’ya gezmek için gelen ve burada hastalanan papaz, Özel Dünyam Hastanesi’nde gördüğü tedavinin ardından sağlığına kavuşan papaz ‘Türk gardaşlarımız bize iyi baktılar’ dedi.

Yunanistan’da kahır ekseriyeti Türk ve İslam düşmanlığını milli ve dini görev addederek Yunan toplumunu fanatize eden papazlar Türkiye’de Türk ve İslam ahlakıyla karşılaşınca gerçekleri görüyor ve dile getiriyorlar. 

Geçen hafta Yunanistan’dan eşi ile Kapadokya bölgesine gelen 62 yaşındaki papaz Almanidis Vitalios, burada rahatsızlandı. İlk müdahalesi Nevşehir’de bir hastanede yapılan Vitalios, daha sonra Özel Dünyam Hastanesi’ne getirildi. Buradaki tedavilerinin ardından sağlığına kavuşan Almanidis Vitalios, taburcu olmanın mutluluğunu yaşadı.

‘TÜRK GARDAŞLARIMIZ BİZE ÇOK İYİ BAKTI’

Türklerin kendisine çok iyi baktığını kaydeden Vitalios, “Biz Yunanistan’dan Türkiye’ye turist olarak geldik. Ayaklarımdaki kuvvet biranda gidince düşüp hastalandım. Orada hastaneye götürdüler ve doktorlar orada baktı. Ardından bizi buraya gönderdiler. Burada da bize çok güzel baktılar. Murat hoca ve ekibi bize burada çok hürmet ettiler. Allah’ta onları saklasın. Bugünde taburcu olacağız. Yunanistan’a gittiğimizde ‘Türk gardaşlarımız bize iyi baktılar’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Nefret söylemiyle Yunan toplumunu kışkırtan ve Türklerle barışı milli ve dini ihanet olarak niteleyen Fener Rum Patrikhanesine tâbi olan Yunan Kilisesi ruhbanlarının, merhametli Türk insanının dostluğuna şahit olduktan sonra hakikati dile getirmesi Kilise adına umut verici bir gelişme olarak değerlendirildi. 

Öte yandan bu gerçeklere rağmen Pire Mitropoliti Serafim ve benzerleri gibi Türkiye, Türk Azınlığa ve İslam’a yönelik düşmanca söylemlerini sürdüren papazlar ne yazık ki Yunan toplumunu zehirlemeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz